Domy kanadyjskie budowa
5 mins read

Domy kanadyjskie budowa

Ostania aktualizacja 5 stycznia 2024

Domy kanadyjskie budowa – czasami możemy mieć problem z podjęciem decyzji, jak ma wyglądać idealny dom dla nas i naszej rodziny. Oczywiście powinniśmy wziąć pod uwagę potrzebną przestrzeń, warunki klimatyczną, ile członków liczy nasza rodzina i jak wygląda otoczenie. Ważne jest jednak również to, aby poznać charakterystykę poszczególnych stylów domów.

domy kanadyjskie budowa
domy kanadyjskie budowa

Wtedy nie będziemy mieć większych trudności z wyborem idealnego planu domu. Budowa domów kanadyjskich dla siebie i swojej rodziny jest wyjątkową okazją, która tak szybko się nie powtórzy. Dlatego niezwykle ważne jest, abyśmy dokonali świadomego wyboru. Zapoznajmy się z najbardziej popularnymi stylami kanadyjskich domów. Przekonajmy się, który najbardziej pasuje do naszego stylu i odpowiada wymaganiom rodziny.

Wiejski domek

Wiejski domek jest bardzo popularny w Kanadzie, szczególnie w chłodniejszych regionach. Wyróżnia się tradycyjnym wyglądem, a wnętrza zdobią proste i skromne meble. Drewno dominuje we wnętrzach. Jest powszechnie stosowane na podłogach, ścianach, a nawet na sufitach. Takie domy są ciepłe i zwykle mają niewielkie rozmiary. Dzięki temu łatwiej jest utrzymać odpowiednią temperaturę w domu. Wnętrza nie są przesadnie udekorowane. Wyposażone są w praktyczne meble. To sprawia, że dom ma zdrowy, ekologiczny charakter, bez kompromisów w zakresie komfortu życia. Jeśli podoba nam się prosty i nie wymagający konserwacji dom lub jeśli mamy ograniczoną przestrzeń, taki styl może być świetnym wyborem.

Luksusowy wiejski dom

Dawne wiejskie domy były budowane na dużej przestrzeni. Były przestronne. Koło domów były duże ogrody. Wyróżniają się mieszanką drewna i innych materiałów. Wydają się duże i luksusowe. Wnętrza domu są dobrze zaprojektowane. Wyposażone są w eleganckie drewniane meble. Ponadto wyróżniają się eleganckimi obrusami, łóżkami, zasłonami, żaluzjami i firankami. Domy mają duże okna, przez które wpada wiele naturalnego światła. Często mają werandę i taras. Meble są jednak proste i nie ma zbyt dużego nacisku na dekoracje ścienne. Jeśli mamy dużą rodziną, dysponujemy sporą przestrzenią i lubimy tradycyjny styl, możemy zdecydować się na ten projekt.

Nowoczesny kanadyjski dom

Domy kanadyjskie budowa
Domy kanadyjskie budowa

Nowoczesne domy są bardzo praktyczne. Zwykle kładzie się tu duży nacisk na design, architekturę i wnętrza. Nowoczesny dom zwykle koncentruje się wokół kuchni. Znajduje się tu duże, otwarte pomieszczenie, obejmujące kuchnię, salon i jadalnię i oddzielna przestrzeń, zwykle przeznaczona na sypialnie, gabinet, łazienkę i inne pokoje. Wspaniałe jest to, że możemy wybrać ten dom, nawet jeśli dysponujemy niewielką przestrzenią. Nie ma standardów, których trzeba ściśle przestrzegać. Meble są nowoczesne, a jednocześnie stylowe. W całym domu panuje taki styl. Jeśli mamy niewielką przestrzeń i lubimy minimalizm, koniecznie wybierzmy ten styl.

Dom w stylu ranczo

Dom w stylu rancza jest wydłużony i zbudowany wprost na ziemi. Podstawa domu nie jest unoszona, chociaż czasami możemy się na to zdecydować. Wtedy najczęściej możemy zrobić piwnice. Takie domy są ciepłe i mają otwartą przestrzeń. Możemy zdecydować się na parterowy lub piętrowy dom. Drewno jest szeroko stosowane. Możemy wybrać drewniane okna i drzwi, a także większość mebli i akcesoriów kuchennych. Jeśli lubimy naturalne środowisko i nie chcemy mieć schodów, rozważmy dom w stylu ranczo.

Styl rustykalny

Domy w stylu rustykalnym są coraz bardziej popularne. Stosowane są tutaj materiały naturalne. Przede wszystkim wykorzystywane są kamienne cegły, drewniane i niepowleczone. Rustykalne domy mają w sobie urok dawnych czasów i nie wymagają konserwacji. Nie widać tu tak bardzo kurzu i brudu. Przez to nie musimy ich tak często czyścić. Jeśli lubimy styl rustykalny, możemy znaleźć wiele inspiracji w Internecie.

Dom farmerski

Jest doskonałym wyborem, jeśli mamy ograniczony budżet. Istnieje wiele możliwości, aby zaoszczędzić i dostosować przestrzeń, ponieważ domy farmerskie dają dużo swobody w projektowaniu. Możemy tutaj wykorzystywać drewno z odzysku, kute żelazo, drewniane elementy i proste akcesoria vintage. Mamy dużą elastyczność przy projektowaniu i wyborze wielkości domu. Dzięki temu taki projekt jest idealny dla osób kochających otwarte przestrzenie i swobodną atmosferę.

Domy kanadyjskie budowa: styl Zachodniego Wybrzeża

domy z drewna klejonego
domy z drewna klejonego

Taki styl domów świetnie sprawdzi się przy trudnym terenie. Trzeba było wprowadzić wiele innowacji pod względem kształtu i stylu domu, aby wypracować taką koncepcję. Doprowadziło to do powstania złożonych form geometrycznych w domach i otwartych planów. Taki styl wyróżnia się wielofunkcyjnymi pomieszczeniami i pokojami. W dużym stopniu wykorzystywane jest tutaj szkło, drewno i drewniane belki. Dzięki temu takie domy wyglądają fenomenalnie. Jeśli chcemy mieć wspaniały i spektakularny dom, koniecznie wybierzmy taki styl.

Wszystkie domy w stylu kanadyjskim wyróżniają się rustykalnym wyglądem i praktycznymi funkcjami. Niezależnie od tego, jaki styl wybierzemy, kanadyjskie domy zawierają wiele wspólnych cech. Jeżeli jednak nie wiemy, który jest najbardziej odpowiedni, koniecznie skorzystajmy z pomocy profesjonalnego architekta.

angielski niemiecki hiszpański szwedzki francuski