Hale namiotowe - 6 zastosowań

Hale namiotowe – 6 zastosowań

Ostania aktualizacja 9 września 2022

Hale namiotowe – 6 zastosowań – ostatnimi czasy stały popularne, dzięki czemu zwiększyły się możliwości ich zastosowań ze względu na kształt oraz wielkość. Ich głównymi zaletami są: niskie koszty i szybkość budowy oraz mobilność. Pozwalają wykorzystać dodatkową przestrzeń w przemyśle i wielu branżach przy niskich nakładach finansowych. W porównaniu z obiektami murowanymi są bezkonkurencyjne pod względem czasu realizacji zamówienia oraz cenowo. W przypadku ich budowy nie jest wymagane specjalne pozwolenie, ponieważ mogą stać bez przerwy przez okres 180 dni. Jakie są rodzaje zastosować hal namiotowych?

Hale namiotowe magazynowe

To popularne hale namiotowe, które pełnią funkcję magazynu. Stanowią znakomitą alternatywę dla murowanych budynków i w przeciwieństwie do nich są nieporównywalnie tańsze. Wysoka funkcjonalność i przestronność sprawia, że są często wykorzystywane przez właścicieli przedsiębiorstw. Stanowią ochronę przed deszczem, mrozem, wiatrem i śniegiem. Wysoka wytrzymałość poszycia sprawia, że można je stosować przez cały rok, bez obaw o uszkodzenia wskutek działania czynników atmosferycznych. Wbudowane w ściany i dach specjalne okna, przepuszczają optymalną ilość światła, dzięki czemu nie ma potrzeby dodatkowego zużywania energii elektrycznej w ciągu dnia. To umożliwia uzyskanie dodatkowej przestrzeni roboczej przy niskich kosztach eksploatacji. Magazynowe hale namiotowe można swobodnie rozbudowywać o dodatkowe moduły odpowiednio do potrzeb. Solidna konstrukcja może stanowić ochronę dla przechowywanych wewnątrz towarów przez cały rok.

Hale namiotowe weselne

Ten typ hal namiotowych jest przeznaczony do organizowania różnego rodzaju przyjęć weselnych i okolicznościowych. Specjalne poszycie wykonane jest z trwałego materiału, który chroni gości przed deszczem, mrozem, wiatrem i innymi czynnikami atmosferycznymi. Tego typu materiał cechuje się wysoką przepustowością powietrza z wewnątrz, co zapobiega skraplaniu pary wodnej na ścianach i suficie namiotu. Poszycie wyposażone jest w okna oraz system wentylacji, który zapewnia prawidłową cyrkulację powietrza i wpływa na dobre samopoczucie gości. Dodatkowo hale przeznaczone do organizowania przyjęć okolicznościowych można ogrzewać. To umożliwia ich wykorzystywanie również  w okresach niskich temperatur. Ze względu na budowę modułową można dopasować ich wielkość do liczby gości.

Hale namiotowe sportowe

Hale namiotowe znajdują również zastosowanie jako zabudowa obiektów sportowych: kortów tenisowych, lodowisk, małych boisk, a nawet sal gimnastycznych. Zapewniają odpowiedni komfort użytkowania tych obiektów o każdej porze roku oraz bez względu na warunki atmosferyczne. Przepuszczający światło przezroczysty materiał pozwala korzystać z obiektów w dzień bez konieczności oświetlania. To z kolei przekłada się na niższe koszty eksploatacji.

Hale namiotowe pod ujeżdżalnie

Ujeżdżalnie konne to kolejny obszar zastosowania hal namiotowych. Możliwość dopasowania wymiarów namiotu pod dostępny obszar sprawia, że z tego rozwiązania coraz częściej korzystają właściciele stadnin i ujeżdżalni konnych. Duża przestrzeń oraz optymalny prześwit dziennego światła, zapewniają wysoki komfort użytkowania. Wytrzymała konstrukcja sprawia, że można jest stosować przez cały rok, jako osobne obiekty lub dodatkowe, np. dostawione do stajni. Można je rozbudować w maksymalnym stopniu, aby uzyskać powierzchnię przeznaczoną do ujeżdżania koni oraz pod trybuny. Takie modele są stosowane do organizowania zawodów w jeździectwie konnym lub wystaw.

Hale namiotowe w rolnictwie

Hale namiotowe w rzeczywistości mają o wiele szersze właściwości niż wymienione przykłady. Można je stosować również w rolnictwie, gdzie pełnią funkcję stodoły, magazynu do składowania produktów rolnych lub garażu na duże sprzęty rolnicze. Mogą również odgrywać rolę hal produkcyjnych, np. do segregacji produktów rolnych, dzięki czemu zapewniają pracującym osobom ochronę przed słońcem lub deszczem. Namioty wykorzystywane są również jako całoroczne lub sezonowe pawilony handlowe, ze względu na funkcjonalność oraz niski koszt wzniesienia konstrukcji.

Hale namiotowe w supermarketach

Hale namiotowe - 6 zastosowań
Hale namiotowe – 6 zastosowań

Namioty halowe często są stosowane jako dodatkowe magazyny lub powierzchnie handlowe przy supermarketach ogrodniczych lub budowlanych. Takie rozwiązanie pozwala klientom na swobodne przeglądanie produktów podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych oraz chroni składowane towary. Hale namiotowe znakomicie sprawdzają się jako sezonowe obiekty handlowe, np. w działach ogrodniczych. Z tego względu często są wznoszone na twardym podłożu tuż przy budynkach supermarketów. Są z nimi bezpośrednio połączone lub stanowią osobne obiekty handlowe.

Hale namiotowe to tańsze rozwiązanie niż przemysłowe obiekty murowane, które można dopasować odpowiednio do wielkości i kształtu powierzchni, na której będą wzniesione. Ze względu na dużą popularność powstały modele, które można budować na nietypowych powierzchniach, np. w kształcie litery L. To pozwala w pełni zagospodarować wolny obszar pod nową inwestycję przy niskich nakładach finansowych. Te atuty sprawiają, że hale namiotowe są coraz częściej wykorzystywane przez przedsiębiorców w różnych gałęziach przemysłu.

angielski niemiecki hiszpański francuski