6 mins read

Jakie bokserki wybierają mężczyźni? Najlepsza męska bielizna

Ostania aktualizacja 27 stycznia 2023

Jakie bokserki wybierają mężczyźni?
Męska bielizna – jak ją wybrać?

Jakie bokserki wybierają mężczyźni? Najlepsza męska bielizna. Przemysł bieliźniarski z reguły kojarzy się przede wszystkim z kobietami; to do nich przeznaczona jest zdecydowanie większa część produktów czy reklam, nie mówiąc o tym, że o wiele łatwiej dostać różnego rodzaju bieliznę damską . Nie oznacza to jednak, że bielizna przeznaczona dla panów nie może być równie przykuwająca spojrzenie, różnorodna pod względem krojów i kolorów.

Wybór luźnych bokserek

Bokserki są zdecydowanie najpopularniejszym wyborem wśród mężczyzn, jeśli chodzi o bieliznę. Wygodne w noszeniu, są dostępne niemal w każdym sklepie z bielizną męską.
Typowe bokserki są raczej szerokie, do połowy uda lub dłuższe; jednokolorowe, w kratkę, a czasem nawet w zabawne wzorki – tak naprawdę można w nich do woli przebierać, jako że projektanci niekiedy są naprawdę kreatywni. Jak to zwykle bywa, markowa bielizna jest znacznie droższa, chociaż jednocześnie jest ona trwalsza i wykonana z lepszych gatunkowo materiałów. Do najpopularniejszych producentów męskich bokserek należą między innymi Hugo Boss czy Calvin Klein. Luźne bokserki są zazwyczaj uszyte ze 100% bawełny, mają wszytą szeroką gumę, dzięki czemu dopasowują się do sylwetki.

…i te obcisłe

Powyższy rodzaj bielizny męskiej idealnie sprawdza się na co dzień. Jeżeli jednak szukasz czegoś na specjalne okazje, na przykład na wyjątkowy wieczór, o wiele lepiej mogą sprawdzić się bokserki obcisłe. W przeciwieństwie do zwykłych bokserek, te mocno przylegają do ciała, jednak w żaden sposób nie krępują ruchów ani nie sprawiają dyskomfortu w noszeniu (jeżeli, oczywiście, zostały dobrze dobrane; zbyt mała bielizna nigdy nie nosi się dobrze).
Przylegające bokserki szczególnie dobrze prezentują się na mężczyznach o dobrze zarysowanych, umięśnionych udach. Wówczas doskonale podkreślają ten atut, podobnie rzecz ma się z pośladkami – dzięki materiałami wykonania, jako że obcisłe bokserki są zazwyczaj wykonane z 95% bawełny i 5% elastanu. Bardzo często takie bokserki są również krótsze, sięgając nie dalej niż do połowy uda. Ich wzory są zazwyczaj bardziej stonowane – obcisłe bokserki są najczęściej jedno- lub dwukolorowe, z nazwą producenta na węższej niż w luźnej bieliźnie gumie. Przy wysokiej klasie materiale nawet najbardziej obcisłe bokserki będą chronić skórę przed wilgocią, przepuszczając powietrze.

Slipy – wygodne i na każdą okazję

Po bokserkach to po nie mężczyźni sięgają najczęściej. Slipy są bardzo wygodne, dobrze dopasowane idealnie przylegają do ciała, dzięki czemu w żaden sposób nie krępują ruchów. Większość slipów produkowana jest z miękkich materiałów, przede wszystkim bawełny; niektóre modele mają do tego domieszkę elastanu, dzięki czemu jeszcze lepiej podkreślają pośladki.
Slipy doskonale sprawdzają się przy obcisłych spodniach lub wykonanych z cienkiego materiału, jako że w przeciwieństwie do bokserek nie będą się odznaczały czy stanowiły dyskomfort. Pomimo przylegania do ciała slipy przepuszczają powietrze, nie dopuszczając do pocenia się skóry. Różnica pomiędzy bokserkami a slipami to coś więcej niż estetyka. W przeciwieństwie do luźniejszej bielizny slipy przez większość czasu utrzymują genitalia w jednakowym położeniu, co może być szczególnie ważne chociażby dla osób uprawiających sport, zwłaszcza
wyczynowy. Poza tym idealnie dopasowane slipy są w stanie wymodelować pośladki. W przeciwieństwie do bokserek slipy rzadziej bywają wzorzyste; większość z nich jest jedno-, najwyżej dwukolorowa, niemniej jednak może to być jeden z powodów dlaczego slipy są uznawane za bardziej eleganckie.

Stringi, czyli nie tylko dla kobiet

Przyjęło się, że stringi są rodzajem bielizny przeznaczonym wyłącznie dla kobiet. To jedynie stereotyp, który – niestety – często skutecznie zniechęca mężczyzn do sięgania po taki rodzaj bielizny. W noszeniu męskich stringów nie ma jednak niczego złego, a wręcz przeciwnie: mogą one być ciekawym urozmaiceniem, zwłaszcza jeżeli szukasz czegoś na specjalne okazje. Tak jak w przypadku kobiet, stringi dla panów podchodzą już pod bardziej erotyczny rodzaj bielizny, dzięki czemu idealnie sprawdzą się na wyjątkowy wieczór. Stringi męskie mogą być bardziej lub mniej wycięte, a co bardziej odważni mężczyźni mogą mieć ochotę, żeby sięgnąć po bieliznę wykonaną z prześwitującego materiału. W końcu kto powiedział, że tylko kobiety mogą ubierać się seksownie? Dzięki stringom mężczyźni mogą wyeksponować swoje największe atuty, szczególnie jeżeli mogą pochwalić się umięśnionymi pośladkami i udami. Niektóre z męskich stringów posiadają push-up, który podnosi i uwydatnia genitalia. Tak jak inne rodzaje męskiej bielizny również męskie stringi są miękkie i wygodne w noszeniu. Guma, na której zazwyczaj znajduje się logo producenta, idealnie dopasowuje się do ciała. Najczęściej męskie stringi wykonane są z takich materiałów jak poliester czy poliamid z domieszką elastanu i bawełny.

angielski niemiecki hiszpański szwedzki francuski