Jakie moskitiery przy roletach zewnętrznych?
6 mins read

Jakie moskitiery przy roletach zewnętrznych?

Ostania aktualizacja 9 września 2022

Jakie moskitiery przy roletach zewnętrznych? Rolety zewnętrzne to rozwiązania, które doskonale zabezpieczają przestrzeń wewnętrzną przed nadmiernym nagrzaniem latem, ale i przed utratą ciepła zimą. To zapewnienie sobie odpowiedniej również i prywatności, obniżenie poziomu hałasu, ale i ochrona przed włamaniem. Czy mając jednak takie rolety zewnętrzne, możemy zastosować do nich odpowiednie moskitiery, tak, aby całość została ze sobą odpowiednio zintegrowana, a cały system działał tak, jak należy? 

Moskitiery są to rozwiązania do zamontowania w przestrzeniach okiennych, których głównym celem jest zapewnienie ochrony przed atakiem różnego rodzaju insektów. Każdy z nas zapewne wie, jak bardzo potrafią one uprzykrzyć nam życie w sezonie wiosenno-letnim. Latające muchy, gryzące komary, ogrom różnego rodzaju meszek. Znajomy widok? W wielu miejscach, szczególnie tych położonych blisko lasu, normalne funkcjonowanie stanowi naprawdę bardzo duży problem. W takich przypadkach moskitiery stanowią bardzo dobry wybór, który z całą pewnością jest w stanie zadowolić wszystkich, nawet tych najbardziej wymagających klientów. 

Jakie moskitiery można zamontować w oknach z roletami zewnętrznymi?

Tymi najbardziej popularnymi są na pewno moskitiery ramkowe, które przeznaczone są do montażu w oknach. Są najtańsze, a jednocześnie najbardziej uniwersalne. Składają się one z aluminiowej ramy, na którą to naciągnięta jest siatka z bardzo drobnymi oczkami, tak, aby ochronić budynek przed atakiem nawet najmniejszych owadów. Zastosowanie takiej moskitiery nie ogranicza działania okna. Można je bez problemu otwierać, a do tego i stosować roletę zewnętrzną, w żaden sposób nie ograniczając jej działania.

Jakie moskitiery przy roletach zewnętrznych?
Jakie moskitiery przy roletach zewnętrznych?

Kolejną z propozycji są moskitiery przesuwne, które są doskonałą opcją szczególnie w dużych oknach, tam, gdzie mamy balkony, tarasy, ogrody zimowe, czy różnego rodzaju witryny. Takie moskitiery przesuwają się na specjalnych prowadnicach, górnej, jak również i dolnej, tej jedno lub dwutorowej. Wszystko zależy od tego, jakie mamy okno i jak można ze sobą dane rozwiązanie połączyć, by spełniało się w swojej roli najlepiej, jak tylko to możliwe. W przypadku takiej moskitiery należy zachować odpowiedni prześwit od ramy do wewnętrznej strony pancerza rolety, tak, aby jedno i drugie rozwiązanie spełniało się w swojej roli najlepiej, jak tylko to możliwe. 

Następną z opcji są moskitiery rolowane do okien, które mogą być pionowe lub poziome. Montuje się je we wnękach okiennych, na zewnątrz, jak również i od wewnątrz, jak na przykład w przypadku okien dachowych. Ich dużą zaletą jest to, że montując je, spełniają one swoje zadania w okresie wiosenno-letnim, a następnie przez resztę roku są zwijane i znajdują się w kasetce. Można tak je zamontować, aby w odpowiedni sposób zintegrowały się one z roletami zewnętrznymi. 

Nieco droższym, ale na pewno jednym z najlepszych na rynku rozwiązań są moskitiery połączone z roletami w jeden produkt. Są one zespolone razem z roletą, tworząc idealną opcję łączącą kilka jej właściwości. Z jednej strony mamy ochronę przed słońcem, prywatność, zabezpieczenie przed włamaniem, a z drugiej w jednym produkcie idealne rozwiązanie, które dopasowane jest tak, aby zapewnić ochronę przed owadami. Czyż można chcieć coś lepszego?

Moskitiery – zamontować samodzielnie czy przez firmę?

Jednym, z bardzo dużych dylematów wielu osób chcących postawić na moskitiery jest to, czy zamontować je samodzielnie, czy może skorzystać z usług firmy, która się tym specjalizuje. Oczywiście, jak we wszystkim, w każdej podjętej przez nas decyzji znajdziemy takie rozwiązania, które będą niosły za sobą szereg plusów, jak również i minusów. Jeśli chodzi o zakup samodzielnie i takie też zamontowanie ich, plusem jest to, że zaoszczędzimy na tym naprawdę sporo pieniędzy. Kupić można bowiem takie moskitiery w sklepie online, a następnie krok po kroku dokonać montażu. Minusem jest to, że jeśli się na tym nie znamy, możemy coś zepsuć, a wtedy moskitiera nie będzie spełniała swoich zadań tak, jak powinna. Jeśli w grę z kolei wchodzi montaż przez profesjonalną firmę, wówczas plusem jest to, że wiemy, iż taka usługa zostanie wykonana na najwyższym poziomie, a moskitiery będą spełniać swoje zadania najlepiej, jak tylko to możliwe. Minusem jest jednak cena, bo skoro chcemy, aby taką usługę wykonał ktoś za nas, to wiadomo iż automatycznie cena za konkretny produkt spadnie. 

Czy warto wybierać takie rozwiązania? Jeśli mieszkamy w miejscu, w którym roi się od komarów, a muchy chcą dostać się do środka, gdy tylko zobaczą uchylone okno, wówczas jak najbardziej należy postawić na tego typu rozwiązanie, bo zagwarantuje nam ono 100% pełnego zadowolenia i satysfakcji dokonanego wyboru. Grunt to wybrać ciekawą ofertę, która będzie w stanie zagwarantować nam jak najlepsze z dostępnych na rynku produktów, które będą chroniły nasze wnętrza bez atakiem owadów. Im większy wybór, tym większa satysfakcja i pełne zadowolenie. 

angielski niemiecki hiszpański francuski