Odwiedź sklep z biżuterią i kup prezent na osiemnaste urodziny!
6 mins read

Odwiedź sklep z biżuterią i kup prezent na osiemnaste urodziny!

Ostania aktualizacja 22 kwietnia 2024

Odwiedź sklep z biżuterią i kup prezent na osiemnaste urodziny! Sklep z biżuterią to miejsce, które lubi odwiedzać chyba każdy, bez względu na wiek i płeć. Panowie wybierają się tam po prezenty dla pań – lub coś dla siebie samych – panie szukają okazji, by kupić sobie jakiś miły bibelot. Kiedy jednak wybieramy się do takiego sklepu, musimy wziąć pod uwagę, po co właściwie idziemy.

Jeśli chcemy zrobić sobie mały prezent, to po prostu przeglądamy rzeczy. Ale ważne jest również to, kiedy powinniśmy się tam przejść. Jedną z takich okazji są osiemnaste urodziny bliskiej nam osoby. Chcielibyśmy, by ten dzień był wyjątkowy… ale jak to zrobić? Co ofiarować? Oczywiście – wytworną i elegancką biżuterię!

Przyjmijmy na potrzeby tego tekstu, że jesteśmy chrzestnymi, rodzicami, partnerami kogoś, kto właśnie wkracza w dorosłość. Zwykle daje się pieniądze, ale my oprócz tego chcemy ofiarować pamiątkę, która wystarczy na lata i być może zapoczątkuje całą kolekcję. Najpierw musimy zorientować się, co właściwie lubi nasz solenizant. „Coś ładnego” nie jest właściwą odpowiedzią na to pytanie.

Kiedy wybieramy pierścionek srebrny, koniecznie zabierzmy ze sobą osobę, która ma podobny kształt dłoni. Sklep z biżuterią srebrną  pozwoli nam przymierzyć potencjalny prezent. Tak, zapewne każdy zna sytuacje z komedii pomyłek, kiedy ukochana widzi swojego partnera wręczającego pierścionek innej kobiecie (która tak naprawdę tylko go mierzy). My jednak chcemy, żeby pasował na palec idealnie. Zazwyczaj wybiera się taki, który można dostosować do serdecznego. W dobrym guście jest dać jednak srebro zamiast złota czy platyny na osiemnaste urodziny. Nadmierna ekstrawagancja nie jest bowiem wskazana. Prostota często wygrywa serce drugiej osoby, a liczy się przecież gest.

Kolejnym przykładem doskonałego prezentu są kolczyki srebrne. Tutaj musimy brać pod uwagę bardzo wiele czynników. Kobiecie, która ma długie, ciemne i kręcone włosy, bardzo korzystnie pasują koła – ale dobrze wyglądają tylko na szczuplejszych paniach. Te, które są bardziej zaokrąglone, skorzystają zdecydowanie na długich i prostych kolczykach. Możemy wybrać takie, które są zdobione drobnymi kamieniami szlachetnymi. Jak je wybrać? Dopasujmy do koloru oczu osoby, którą obdarowujemy. Postarajmy się podkreślić jej urodę, przypomnijmy też sobie, w jakie barwy lubi się ubierać. Jeśli przepada za zielenią, wybierzmy szmaragdy lub – przy mniejszym budżecie – nefryty. Panie lubiące kolor niebieski ucieszą się z szafirów lub akwamarynów. Z kolei te, które wolą odważną czerwień, na pewno pokochają rubiny.

Sklep z biżuterią wyposażyć nas może także w naszyjniki. Tutaj mamy bardzo szerokie pole do wyboru. Proste, złote łańcuszki są dobrymi prezentami na komunię, ale na osiemnastkę powinniśmy zdecydować się na coś bardziej złożonego. Uważajmy z ciężkimi koliami, wybierzmy raczej coś, co będzie pasowało do szyi osoby obdarowywanej. Zdobiony, srebrny naszyjnik z kamieniami szlachetnymi będzie absolutnie rewelacyjnym podarunkiem. Jeśli chcemy zdecydować się na złoto, wybierajmy raczej minimalizm. Pamiętajmy, że nasza bliska osoba będzie chciała nosić to na szyi, a okazja czyni złodzieja – lepiej nie wyposażać jej w coś, co będzie drogie, a łatwe do zerwania.

Oczywiście, wiele dziewcząt lubi też bransoletki. Są o tyle wygodne, że można wybrać takie, które założymy na nadgarstek i takie, które będą pasowały na nogę. Te drugie przypominają raczej delikatne łańcuszki, bowiem zazwyczaj się je zapina. Te pierwsze mogą być różnorodne. Jeśli solenizantka lubi dużo biżuterii, nie krępujmy się i kupmy jej kilka różnych bransoletek w pełnej palecie kolorów. Pamiętajmy tylko, żeby dostosować je rozmiarem. Za duże spadną z nadgarstków, za małe w ogóle nie przejdą przez dłoń. Najlepsze są więc zapinane. Często przyczepia się do nich dużo interesujących elementów. Każdy sklep z biżuterią będzie miał szeroki wybór różnych ozdób tego typu.

Odwiedź sklep z biżuterią i kup prezent na osiemnaste urodziny!
Odwiedź sklep z biżuterią i kup prezent na osiemnaste urodziny!

Jak widać, możliwości mamy bardzo dużo. Jednak najważniejsze jest to, by prezent był dany od serca. Czasami lepiej jest kupić coś tańszego, niż wykosztować się na drogi i niepraktyczny element biżuterii. Musimy wiedzieć, co nosi osoba, której chcemy ofiarować taki prezent. Dla przykładu: jeśli nie lubi ona pierścionków, możemy być pewni, że nasz podarunek będzie leżał odłogiem. To nie złośliwość. To tak, jakbyśmy dostali buty, które w ogóle nie są wygodne. Biżuteria jest pięknym dopełnieniem stroju, nie obowiązkową jego częścią.

Niektórzy zastanawiają się, czy w ogóle na osiemnastkę kupować cokolwiek, czy nie lepiej dać pieniądze. Rozwiązanie jest bardzo proste: wybieramy sklep z biżuterią, bierzemy solenizantkę (lub solenizanta, wielu mężczyzn lubi kolczyki!) i prowadzimy do środka. To rozwiązanie ma jedynie taką wadę, że osoba przez nas przyprowadzona może wybrać coś szalenie drogiego. Jeśli istnieje ryzyko, że obdarowywany człowiek puści nas z torbami, lepiej wybierzmy coś na własną rękę. Jeśli nie, to pozwólmy wybrać samemu. Jubiler będzie mógł od razu doradzić. Ewidentną zaletą tego rozwiązania jest to, że na pewno nie wybierzemy wtedy czegoś, co będzie leżało odłogiem.

Pozycjonowanie marki biżuterii na rynku lokalnym i krajowym to długotrwały proces. Należy skupić się na widoczności marki w social mediach. Pozycjonowanie marki na rynku to proces długotrwały i należy go prowadzić systematycznie. Po kilku latach nasza pozycja powinna być ugruntowana.

angielski niemiecki hiszpański szwedzki francuski