Wszystko co musisz wiedzieć o sztucznych kwiatach
6 mins read

Wszystko co musisz wiedzieć o sztucznych kwiatach

Ostania aktualizacja 9 września 2022

Wszystko co musisz wiedzieć o sztucznych kwiatach – nie ulega wątpliwości, że każdemu zależy na udekorowaniu swojego miejsca zamieszkania. Oczywiście znacznie istotniejsze jest to, aby zadbać o funkcjonalność lokum, ale atrakcyjność wizualna również jest aspektem, o który warto się zatroszczyć. Dekorując poszczególne wnętrza bardzo często sięgamy po kwiaty. Nie ma się temu co dziwić, bo ozdobione kwiatami pomieszczenia prezentują się bardzo dobrze. Jeśli nie mamy ręki do kwiatów żywych, z powodzeniem możemy sięgnąć po te sztuczne.

Dla kogo kwiaty sztuczne?

Sztuczne kwiaty to jedno z coraz powszechniejszych rozwiązań. Nie sposób odmówić im wytrzymałości oraz na tyle atrakcyjnego wyglądu, że większość z nich może konkurować z żywymi roślinami. Kwiaty sztuczne bywają drogie, ale jest to dobra inwestycja, bo nie przemijają tak szybko jak żywe rośliny. Mają przewagę zwłaszcza nad żywymi kwiatami ciętymi, które już po kilku dniach tracą pożądaną świeżość. Z kwiatów sztucznych, zarówno tych doniczkowych jak i ciętych będą zadowolone w szczególności osoby, które nie posiadają przysłowiowej ręki do kwiatów. Jeżeli nie wiemy jak należy nawozić rośliny, kiedy je podlewać oraz przycinać, sztuczne kwiaty będą dla nas strzałem w dziesiątkę. Po kwiaty sztuczne bez wątpienia powinny sięgnąć również osoby wiecznie żyjące w biegu. Jeżeli przez większość dnia jesteśmy poza domem, może być nam ciężko zadbać o kwiaty. Wiele osób jest również zbyt zestresowanych, aby dbać każdego dnia o swoje rośliny. Nie każdego stać także na to, aby co kilka dni wymieniać kwiaty cięte w wazonie. W tym miejscu trzeba zaznaczyć, że o kwiaty cięte bardzo trudno jest także jesienią oraz zimą. Jeżeli chcemy więc posiadać atrakcyjną dekorację stołu, powinniśmy zainwestować właśnie w kwiaty sztuczne. 

Wybieraj starannie sztuczne dekoracje

Sztuczne kwiaty, aby mogły cieszyć oko, powinny być wybierane bardzo starannie. Najlepiej byłoby zakupić rośliny jak najlepszej jakości. W praktyce oznacza to konieczność poszukiwania takich roślin, które będą wykonane z miarę trwałych materiałów. Na pewno warto unikać sztucznych stroików, których wygląd wzbudza w nas jakiekolwiek wątpliwości. Jeśli więc wydaje nam się, że stroik będzie nietrwały, dobrze byłoby rozważyć odwiedzenie innej kwiaciarni. Pamiętajmy także o tym, że kwiaty sztuczne możemy zakupić zarówno w sklepach internetowych jak i stacjonarnych. Zaletą pierwszego rozwiązania jest niewątpliwie to, że możemy obejrzeć dekoracje na żywo. Kupując kwiaty online, zawsze możemy je zwrócić, jeśli nam się nie spodobają. Większości osób, które kupują takie dekoracje zależy na korzystnym stosunku ceny do jakości. Z tego też względu, dobrze byłoby przejrzeć kilka, a nawet kilkanaście ofert. Wspaniałym pomysłem będzie także dokonanie zakupu w hurtowni sztucznych kwiatów. Nie sposób bowiem ukryć, że ceny w hurtowniach są najniższe. Zawsze warto także poczytać opinie osób, które dekorują swoje mieszkania i domy sztucznymi kwiatami. Dobrze więc odwiedzić blogi dekoratorów wnętrz i poczytać jakiego rodzaju sztuczne dekoracje polecane są przez specjalistów. 

Jaki rodzaj i kolor kwiatów wybrać?

Wszystko co musisz wiedzieć o sztucznych kwiatach
Wszystko co musisz wiedzieć o sztucznych kwiatach

Jeżeli decydujemy się na sztuczne kwiaty, bez wątpienia zależy nam na tym, aby prezentowały się one atrakcyjnie. Muszą więc współgrać one z klimatem pomieszczeń, które zdobią. Jeżeli w naszym salonie dominują pastelowe odcienie, możemy zdecydować się na wyrazisty akcent w postaci bukietu z czerwonych lub karminowych sztucznych róż. Jeśli jednak nasz pokój dzienny utrzymany jest w wyrazistej kolorystyce, możemy nieco złagodzić wystrój, dekorując pokój kwiatami w kolorach pastelowych. Jeśli dekorujemy kwiatami sztucznymi nasz taras lub balkon, musimy wziąć pod uwagę nie tylko kwestie estetyczne, ale i praktyczne. Odpadają sztuczne kwiaty w jasnych kolorach. Bardzo szybko ulegną one bowiem różnego rodzaju zabrudzeniom. W krótkim czasie widoczne będą na nich też uszkodzenia mechaniczne. Bez wątpienia lepiej w tym przypadku postawić na wyraziste barwy, takie jak czerwień, fiolet czy błękit. Takie rozwiązanie sprawi również, że dekoracje na naszym balkonie czy tarasie będą widoczne już z bardzo dużej odległości. Nie sposób nie zauważyć, że bardzo nie elegancko prezentują się kwiaty sztuczne, których kolor znacząco różni się od barwy kwiatów żywych. Niebieskie maki nie występują w naturze, dlatego dobrze by było unikać kupna tego typu sztucznych dekoracji. Nie przesadzajmy również z ilością kwiatów w naszym domu. Jeśli chcemy ustawić w jednym pomieszczeniu kilka bukietów, koniecznie zatroszczmy się o to, aby posiadały one jakiś wspólny akcent kolorystyczny. Dzięki temu całość będzie prezentować się harmonijnie, a my unikniemy efektu chaosu. Jeżeli stawiamy na sztuczne rośliny doniczkowe, wybierzmy takie, które mają szansę wyglądać w miarę naturalnie. Doskonałym wyborem będą więc paprocie. Świetnie sprawdzi się również bluszcz. Miłośnikom modnych akcentów w domach i mieszkaniach poleca się zaś sztuczną roślinę przypominającą swoim wyglądem monsterę. Monstery szczególnie dobrze prezentować się będą w nowoczesnych salonach.