Wybór gładzi szpachlowej na farbę
6 mins read

Wybór gładzi szpachlowej na farbę

Ostania aktualizacja 9 września 2022

Wybór gładzi szpachlowej na farbę – malując ścianę, można bardzo szybko odświeżyć wnętrze. Jeśli farba dotychczasowa dobrze się trzyma, to wcale nie musimy jej usuwać. W ramach samego przygotowania do nałożenia całkiem nowego kolory, jest stosowana między innymi specjalna gładź szpachlowa na olejną farbę. Jest to świetny sposób na wyrównywanie powierzchni, zakrycie wszelkich mankamentów oraz także osiągnięcie lepszych efektów podczas aplikacji następnej warstwy farby.

Przygotowanie powierzchni

Jeśli nie zamierzamy w żadnym wypadku usuwać starej farby, to powinniśmy się upewnić, że tenże produkt wciąż przylega dobrze do określonego podłoża. W innym razie kolejne malowanie nie ma w żadnym wypadku sensu. Bardzo podobnie jak jest bezcelowa nowa gipsowa gładź na olejną farbę. Na powierzchni świeżo odnowionej szybko się pojawią różnego rodzaju spękania, a stara farba się będzie łuszczyła oraz odpadała. Zanim rozpoczniemy przygotowawcze prace, należy przetestować dokładnie spójność podłoża. Robi się to wraz z użyciem taśmy, która jest stosowana przez zawodowych malarzy.

Jeżeli razem z jej oderwaniem, powłoka nie odpryskuje, to można śmiało przejść do następnego etapu. Etapem tym będzie szlifowanie delikatne. Należy uważać, aby nie naruszać zanadto powierzchni. Zmatowienie jej ułatwi jednak samo przywierania gruntujących produktów. Bez problemu także zostanie ułożona szpachlowa gładź na emulsyjną farbę. Tenże proces jest utrudniany przez różnego rodzaju zanieczyszczenia, nawet te, które są niewidoczne gołym okiem. Dlatego też poza wypełnieniem wszelkich ubytków specjalną masa naprawczą, przyda się odkurzanie dokładne.

Czy gładź szpachlowa na emulsyjną farbę to dobry pomysł?

Wiele osób nie chce do remontu zatrudniać specjalistów. Wiadomo, że wiąże się to ze sporym wydatkiem finansowym. Zakup materiałów budowlanych sam w sobie jest już wydatkiem, a co dopiero zapłata ekipie budowlanej z prawdziwego zdarzenia. Jeśli nie znamy się na rzeczy to warto zapytać w sieci. Na różnego rodzaju forach internetowych znajdziemy odpowiedzi na pytania najbardziej nas nurtujące oraz sprawiające nam trudność. W Internecie ludzie chętnie dzielą się swoimi spostrzeżeniami, a nawet raczą nas poradnikami, z których warto skorzystać. W związki z tym skorzystajmy.

Wybór gładzi szpachlowej na farbę
Wybór gładzi szpachlowej na farbę

Przyszła pora, aby odpowiedzieć sobie na pytanie czy gładź szpachlowa na farbę emulsyjną jest dobrym pomysłem? Jak najbardziej tak, ale jest jedno małe ale. Pod warunkiem, że kładziona jest gipsowa gładź na emulsyjną farbę, która jest w stanie nienaruszonym. Niewielkie ubytki można oczywiście wypełnić specjalna naprawczą masę, o samo wzmocnienie spójności zadba grunt. Do wyboru mamy sporo ciekawych produktów. Można postawić na uniwersalne produkty, penetrujące głęboko czy też stworzone z myślą o łączeniu przeróżnych powierzchni. Następnie pochylić się należy nad zagadnieniem, którą gładź wybrać na olejną farbę.

Osoby remontujące mają do dyspozycji naprawdę sporo produktów, wśród których laik branżowy poczuć się może nieco zagubiony. Kryterium ostatecznym wyboru powinny być wszelkie cenne informacje, które zostały przez producenta zamieszczone na opakowaniu. Jeśli nie zamierzamy ze ściany usuwać starych malarskich powłok, to w ten sposób zaoszczędzimy na pewno czas. Jednak warto przeznaczyć zaoszczędzony czas na poszukiwanie odpowiedniej gładzi oraz gruntu. To od jakości ich, a także przygotowania odpowiedniego powierzchni, będzie zależeć efekt ostateczny. Warto zapamiętać zarazem, że powierzchnia w dosyć kiepskim stanie wymagać może przygotowania dokładniejszego. Czasem nie obejdzie się nawet bez nałożenia nowej warstwy tynku. Wówczas dopiero będzie można sięgnąć po gładź oraz nią wyrównać ścianę.

Masz wątpliwości? Poradź się eksperta

Jeśli patrzymy na swoje ściany i nie potrafimy kompletnie ocenić ich stanu, ani nawet nie wiemy od czego się zabrać, to jest to znak, że chyba nie ma co ryzykować. W takim przypadku lepiej będzie postawić na specjalistę. Wiemy już, że wynajem ekipy budowlanej czy też pojedynczego fachowca kosztuje, ale na pewno uda nam się w ten sposób zaoszczędzić nieco czasu i na pewno nerwów. Będziemy także usatysfakcjonowani uzyskanym efektem końcowym. Na pewno będzie perfekcyjnie.

Oczywiście znowu pod pewnym warunkiem. Po pierwsze nie możemy oszczędzać na fachowcu. Nie możemy szukać oferty, która będzie dla nas najtańsza. Po drugie musi to być osoba doświadczona, która zna się na swojej robocie. Warto przejrzeć na spokojnie jej portfolio oraz zapoznać się z opiniami, które na jej temat na pewno zamieszczane są w sieci. Najczęściej opinie są dla nas poważnym wyznacznikiem i chyba jeszcze nigdy nas nie wprowadziły w błąd. Skorzystajmy zatem z tego w jakich czasach żyjemy oraz jakie mamy możliwości. Internet stoi przed nami otworem i możemy z niego korzystać na wiele sposobów. Czasami małe znalezione podpowiedzi okazują się strzałem w dziesiątkę. Na sam koniec dodajmy, że z każdym kolejnym remontem jest nam znacznie łatwiej i zyskujemy nieocenione doświadczenie oraz precyzję.