5 cech prawnika idealnego do sprawy rozwodowej

5 cech prawnika idealnego do sprawy rozwodowej

Ostania aktualizacja 9 września 2022

5 cech prawnika idealnego do sprawy rozwodowej – życie ludzkie bywa przewrotne, a my nie zawsze chcemy być z tą osobą, z którą przed laty się związaliśmy. Do rozwodów współcześnie dochodzi coraz częściej i to one stanowią chleb powszedni większości działających aktywnie w zawodzie adwokatów. Na którego z nich powinniśmy się zdecydować, jeśli chcemy wygrać z naszą przyszłą-byłą drugą połówką?

Jaki prawnik rozwody ma w jednym paluszku, a nasz poprowadzi w sposób jak najbardziej dla nas korzystny? W tym artykule skupimy się na pięciu cechach, które powinien posiadać, by dobrze zająć się naszym przypadkiem i doprowadzić do satysfakcjonującego nas wyniku.

1. Doświadczenie

5 cech prawnika idealnego do sprawy rozwodowej
5 cech prawnika idealnego do sprawy rozwodowej

Podstawą dobrego prawnika rozwody u którego stanowią część pracy codziennej jest jego doświadczenie, najlepiej takie wypracowane w obrębie właśnie spraw rozwodowych. Prawnik powinien być obyty z salą sądową, wiedzieć, jak zwracać się do zgromadzonych na niej osób, ale też umieć wykorzystać wszystko to, co jest nieodzowne dla rozwodów. Granie na emocjach, szukanie najgorszych występków i wykorzystywanie ich na swoją korzyść – to rzeczy, które wymagają obycia i właściwego doświadczenia.

Warto upewnić się, że prawnik, na którego usługi się decydujemy posiada specjalizację w prawie rodzinnym. Prawo jest bowiem na tyle rozbudowaną i wielokrotnie rozgałęzioną dziedziną wiedzy, że samo bycie adwokatem nie oznaczanego pełnego opanowania. Oczywiście, może nas reprezentować każdy adwokat – weźmy jednak pod uwagę fakt, że tylko ten zaznajomiony z prawem ściśle związanym z rozwodami będzie tym naprawdę skutecznym.

Poziom doświadczenia prawnika zawsze dostosowujemy do tego, jak bardzo skomplikowana jest nasza indywidualna sprawa. Nie warto przepłacać za doświadczonego w boju prawnika, jeśli naszym celem jest ugoda.

2. Empatia

Empatia jest cechą, którą powinien odznaczać się każdy prawnik rozwody traktujący jako główny element swojej specjalizacji. Adwokat musi umieć wczuć się w położenie małżonków, poczuć emocje, które mogą nimi kierować i wykorzystać je w sposób adekwatny do konkretnej sprawy. Dzięki empatii adwokat jest w stanie stać się autentyczny i zżyć się ze swoim klientem, a tym samym jeszcze bardziej zabiegać o pozytywne dla niego rozwiązanie trudnej sprawy.

3. Inteligencja i wygadanie, ale jednocześnie umiejętność słuchania

Doskonały adwokat to taki, który jest w stanie słuchać – i to nie tylko w taki sposób, by nie przerywać naszym wypowiedziom, ale też wyławiać z nich to, co najważniejsze, by później wykorzystać to na naszą korzyść. Przy swojej początkowej powściągliwości później powinien być wygadany, we właściwy sposób ustalając z nami naszą linię ataku i ewentualnej obrony, ale też ogólną taktykę związaną z rozprawą.
Wygadanie i umiejętność spotkania prawnik powinien przenosić również na salę sądową – powinien uważnie przysłuchiwać drugą połówkę osoby, która go wynajęła, zadawać trafne pytania, ale też wprowadzać w zakłopotanie – zawsze w sprytny sposób. Tutaj powinna wkroczyć do akcji jego inteligencja, która powinna bazować na ludzkich słabościach i wykorzystywać je w sposób bezwzględny i brutalny. To ona, w połączeniu właśnie z wygadaniem i umiejętnością tworzenia wspaniałych, ruszających serce i dusze przemów powinna być jego receptą na sukces i czymś, co przekona nie tylko nas samych, ale i sąd do orzeczenia pozytywnego dla nas wyniku rozprawy.

Sprawdź również:

4. Profesjonalizm

Choć rozprawom rozwodowym bardzo często towarzyszą ogromne emocje różnego rodzaju (zwłaszcza wtedy, gdy w sprawę rozwodową zamieszane są dzieci), adwokat musi zawsze zachowywał kamienną twarz i nigdy nie dawać po sobie poznać, że czy to współczuje, czy też jest mu kogoś szkoda. Powinien za to być spragniony sukcesu – to właśnie połączenie naszej chęci wygranej, z jego garnięciem do budowania doświadczenia na zwycięstwach powinno prowadzić do naszej wspólnej wygranej na sali rozpraw.

5. Doskonała aparycja

Choć może to się wydawać błahe, dobry prawnik rozwody dla którego są czymś codziennym powinien prezentować się w sposób wyniosły, z klasą i po prostu czarująco. W wielu przypadkach liczy się pierwsze wrażenie – prawnik musi być w stanie kulturalnie, ale stanowczo wyrażać swoje (a raczej nasze) poglądy, rzeczowo i stonowanie wypowiadać swoje tezy i tak formułować pytania, aby przebijać ich odbiorcę na wylot, jednocześnie w żaden sposób go nie obrażając.
Dobra aparycja, wychowanie i wdzięk powinny też odbijać się na nas – znacznie lepiej współpracuje się z adwokatem, który wie, o co chodzi w tym zawodzie i zdaje sobie sprawę z tego, jak ważny jest przyjemny jego odbiór. Zarówno przez jego klienta, a zatem nas, jak i przez wszystkich zgromadzonych na sali sądowej, gdzie rozegra się główna “batalia”.

Podsumowanie

Jeżeli w naszym życiu przyszedł czas, w którym chcemy rozstać się z naszą drugą połową, musimy sięgnąć po usługi profesjonalisty. Wybrany przez nas prawnik rozwody musi mieć w malutkim paluszku – tylko wtedy będziemy mogli mieć pewność, że nasza sprawa rozwiąże się korzystnie dla nas, co ma ogromne znaczenie. Zwłaszcza, jeśli w grę wchodził będzie podział majątku czy opieka nad dziećmi.

angielski niemiecki hiszpański francuski