Auto skup – czym się charakteryzuje
6 mins read

Auto skup – czym się charakteryzuje

Ostania aktualizacja 9 września 2022

Auto skup – czym się charakteryzuje – sprzedaż samochodów, dla osób, które zbyt na motoryzacji się nie znają może okazać się prawdziwą męką. Osoby te nie powinny samodzielnie się męczyć, a skorzystać z pomocy przy sprzedaży samochodów. Czasami osoby te decydują się na pomoc znajomych, co nie jest złym rozwiązaniem. Czasami również korzystają z usług auto skupów czy też z komisów. Ich usługi są bardzo interesujące.

Na początku czeka formularz

Auto skup - czym się charakteryzuje
Auto skup – czym się charakteryzuje

Proces sprzedaży samochodu do auto skupu rozpocząć można przeważnie przez Internet. W zasadzie to każdy skup aut  posiada obecnie swoją witrynę internetową. Jest to bowiem obecnie pewno rodzaju standard. Na internetowej stronie najczęściej znajduje się stosowny formularz. W formularzu wpisać należy swoje dane oraz podstawowe dane samochodu, którego chcemy się pozbyć. Gdy już wypełnimy formularz, to w następnym kroku czekamy na telefon ze skupu. Jeśli skup używanych samochodów, do którego formularz wysłaliśmy jest solidną oraz także profesjonalną firmą odpowie nam w bardzo krótkim czasie. Odpowiedź powinniśmy otrzymać, nawet w przypadku odpowiedzi odmownej.

Telefoniczny kontakt oraz wycena samochodu

Oczywiście z auto skupem można także kontaktować się telefoniczne. Przez telefon musimy poinformować pracownika skupu aut o tym, jaki konkretnie samochód zamierzamy sprzedać. W obu przypadkach, zarówno jeśli chodzi o wypełnienie formularzu internetowego oraz także po rozmowie telefonicznej konieczne będzie spotkanie się z przedstawicielem skupu auto, aby możliwe było już zakończenie transakcji sprzedaży samochodu.

Kiedy skup już otrzyma od nas wszystkie niezbędne dane zwykle dochodzi do spotkania. Podczas spotkania pracownik skupu dokonuje już konkretnej wyceny naszego samochodu. Po dokonaniu tejże wyceny musimy podjąć decyzję czy nam odpowiada cena, czy też raczej nie. Jeśli uważamy, że wycena jak najbardziej jest uczciwa, to można przejść już do ostatniego etapu procesu sprzedaży auta.

Ostatni etap – podpisanie umowy

Jeśli zaoferowaną kwotę zaakceptujemy, to musimy załatwić wszelkiego rodzaju formalności, które są związane ze sprzedaż samochodu. Zatem podpisujemy umowę kupna i sprzedaży. Po podpisaniu umowy samochód staje się już własną firmy, która zajmuje się skupem samochodu. Następnie. Zależnie od tego co preferujemy możemy otrzymać gotówkę za samochód do ręki czy też otrzymać pieniądze na nasz rachunek bankowy.

Skup osobowych samochodów a komis

Wiele osób zupełnie nie widzi różnicy między działaniem skupu, a działaniem komisu. Okazuje się jednak, że różnice są, a do tego są naprawdę spore.

Na pewno autoskup charakteryzuje się tym, że od razu kupuje nasz samochód. Wbrew opinii powszechnej komis wcale nie robi tego. Jeśli chodzi o komis, to on tylko pełni rolę pośrednika w procesie sprzedażowym. Oznacza to nic innego jak to, że po sprzedaniu samochodu w skupie zupełnie nas nie interesuje co się będzie z nimi działo. Podpisanie umowy wiąże się z otrzymaniem pieniędzy i nic więcej nas już nas nie interesuje. Zapewne dobry skup aut prędzej czy też później sprzeda samochód nabyty. Jednak musimy również zaznaczyć, że pieniądze ze sprzedaży zasilą w stu procentach już konto firmy, ponieważ samochód jest już jej własnością.

Komis samochodowy z kolei jest miejscem, w którym nasz samochód jest po prostu przechowywany. Do tego jest on udostępniany do oglądania przez nabywców potencjalnych. Dopóki ktoś na zakup samochodu naszego się nie zdecyduje, to tak naprawdę nie otrzymujemy absolutnie żadnych pieniędzy. Przeważnie zatem jeśli chcemy sprzedać samochód przez komis, to musimy się liczyć z tym, że będzie to trwało o wiele, wiele dłużej, aniżeli w momencie zdecydowania się na sprzedaż samochodu do skupu.

Warto również zwrócić uwagę na to, że skup samochodów używanych przeprowadza wycenę profesjonalną, która przeprowadzana jest przez prawdziwego profesjonalistę. W komisach jednak, często otrzymujemy wycenę, której do profesjonalnej jest naprawdę daleko. Czasami wyceny dokonuje osoba, która na swojej robocie nie do końca się zna. Bardzo często wycena w ogóle nie jest wykonywana. Zatem, jeśli już korzystamy z usług komisu, to może się tak zdarzyć, że niestety będziemy nieco stratni. Co jak co, ale do takiej sytuacji nie chcemy dopuści. Wiadomo, ze każdemu z nas zależy na tym, aby otrzymać możliwie jak największe pieniądze za swój samochód. Wiele osób preferuje sprzedaż samochodu w sieci poprzez zamieszczenie ogłoszenia. Również jest to dobry sposób. Możemy osiągnąć naprawdę dobrą cenę. Jednak za cały proces sprzedażowy jesteśmy odpowiedzialni my. Musimy poświęcić zatem masę czasu na umawianie się z potencjalnymi kupcami. Musimy być także dobrzy w samych technikach sprzedażowych. Nie każdy jednak ma na to ochotę i czas.

W związku z tym skup używanych samochodów wydaje się jak najbardziej najlepszym wyborem. Na pewno jest to lepszy wybór od skorzystania z usług komisu. Szczególnie gdy zależy nam na uzyskaniu dobrej ceny oraz szybkiej sprzedaży. Sami nie musimy także niczym się zajmować.

angielski niemiecki hiszpański szwedzki francuski