Google Pixelbook – recenzja
6 mins read

Google Pixelbook – recenzja

Ostania aktualizacja 9 września 2022

Google Pixelbook – recenzja – to pierwszy warty rozważenia Chromebook, nawet jeśli go porównamy z najbardziej zaawansowanymi urządzeniami Windows i Mac. Biorąc pod uwagę doskonały procesor  i ogromne ulepszenia, to najlepszy Chromebook do tej pory.

Najważniejsze zalety i wady

Posiada wysublimowany projekt. Gwarantuje pełną obsługą aplikacji na Androida. Ma świetna klawiaturę. Zapewnia doskonałe wsparcie pisaka. Niestety pióro sprzedawane jest osobno. Ponadto dużą wadą jest niska jakość dźwięku. Nie ma logowania biometrycznego.

Podstawowe fakty

Nie bylibyśmy zdziwieni, gdyby zainteresowanie Pixelbook Google ponownie wzrosło. Jako prawdziwa hybryda pod każdym względem, Pixelbook Google ma wiele do zaoferowania, zarówno pod względem kompatybilności, jak i wydajności. To nie tylko jeden z najlepszych Chromebook na rynku, ale może być to też jeden z najlepszych laptopów 2 w 1. Zachowuje jednocześnie wygląd i funkcje systemu operacyjnego Chrome.

Sprzedawany osobno rysik sprawia, że usługa Pixelbook jest znacznie lepsza. Eliminuje wiele problemów, których można się spodziewać po korzystaniu z aplikacji Androida na laptopie. W połączeniu z możliwością przełączania Pixelbook na tablet – jest wiele powodów, by wybrać wspaniałego Chromebooka. Specyfikacje są naprawdę imponujące. Dzięki wyświetlaczowi o rozdzielczości 2400×1600 pikseli i procesorom Intel Core i5 i 7 generacji, Pixelbook jest świetnym wyborem.

Design

Pixelbook jest oczywiście wspaniałym wynikiem wielu lat pracy Google nad udoskonaleniem jednolitego projektu w całej ofercie. Jest również rezultatem dojrzewania dla filozofii projektowania Chromebooków Google.

Jest to najbardziej atrakcyjny i dobrze zaprojektowany laptop od Google. Od szczotkowanej aluminiowej ramy z płaskimi krawędziami po gumowaną podkładkę pod dłonie i spód, każdy element osiągnął w różnym stopniu styl i lekkość. Być może małą wadą jest liczba portów USB-C 3.1, 2. Ale kamera internetowa jest nowoczesna. Oferuje dobrą rozdzielczość 720p i szybkość przechwytywania 60 klatek na sekundę.

Niestety nie można tego samego powiedzieć o dźwięku. Google wytłumił głośniki pod klawiaturą, niestety dźwięk jest teraz metaliczny. Na szczęście oferuje gniazdo audio 3,5 mm, które pozwala użyć najlepszych słuchawek z Pixelbookiem. Z drugiej strony szklany gładzik jest przyjemny w użyciu. Pozwala na płynne i dokładne śledzenie, zarówno za pomocą jednego i wielu dotyków. Podobnie, klawiatura Pixelbook jest jedną z najlepszych, jakie kiedykolwiek testowaliśmy  Podświetlane klawisze klawiatury są dobrze rozmieszczone, a skok 0,8 mm jest przyjemnością, dzięki silnym sprzężeniom zwrotnym. Subtelny, głęboko satysfakcjonujący dźwięk klikania, jaki tworzą klawisze, różni się od każdej klawiatury laptopa.

Laptopy oferują wyświetlacz 3:2. Przy 235 pikselach na cal (ppi) i dokładnym odwzorowaniu kolorów, wyświetlacz może konkurować z najlepszymi na rynku, takimi jak 267-ppi Surface Pro i 227-ppi MacBook Pro (13 calowy). Panel działa dobrze w przypadku filmów i zdjęć, nie wspominając o edycji zdjęć. Wyświetlacz jest bardzo dokładny w dotyku, zwłaszcza gdy użyjemy rysika Pixelbook.

Pióro Pixelbook i Google Assistant

Google Pixelbook – recenzja
Google Pixelbook – recenzja

Niestety pióro Pixelbook nie jest wliczony w cenę laptopa. Jednak działa znakomicie, oferując duży nacisk, a także wsparcie pochylenia. Dlatego rysowanie na ekranie jest przyjemnością. Błyskawiczna reakcja wyświetlacza pomaga atramentowi cyfrowemu podążać wystarczająco blisko pióra. Dlatego jakiekolwiek opóźnienie nie jest zauważalne. Na piórze znajduje się pojedynczy przycisk, którzy zasadniczo jest przyciskiem Asystenta Google. Naciśnięcie przycisku zamienia w gruby niebieski atrament, ale w rzeczywistości nic nie rysuje.

Zamiast tego wszystko, co zostało zarejestrowane dzięki niebieskiemu tuszowi, jest wysyłane do Asystenta Google w celu analizy. Dzięki możemy otrzymać rzetelne informacje. Jeśli zakreślimy zdjęcie hipopotama, Asystent Google wyświetli nam stronę ze zwierzętami w Wikipedii. Będzie to niewiarygodnie potężne narzędzie dla studentów, ale ogólni użytkownicy również z niego skorzystają.

Kolejną zaletą pióra jest to, że otwiera Google Keep do obsługi wprowadzania pióra, nawet z ekranu blokady. Dzięki temu notowanie jest o wiele łatwiejsze. Istnieją nawet aplikacje, które potrafią przepisać skrypty na tradycyjny tekst. Jednak wielką wadą jest to, że pióro nie przyczepia się do laptopa w żaden sposób, nawet za pomocą magnesów, tak jak jest to w przypadku Surface Pro. Jeśli chodzi o Asystenta Google, dostęp do usługi można uzyskać za pomocą dedykowanego przycisku klawiatura lub głosu, jeśli nie stać na pióro. Chociaż ta opcja działa tylko wtedy, gdy zalogowaliśmy się na komputerze. Ogólnie Asystent Google jest tak samo pomocny jak na smartfonach i renderuje w ten sam sposób, z czatem na poziomie systemu operacyjnego, jak również z odpowiedzią głosową. 

Obsługuje całe obciążenie związane z korzystaniem z przeglądarki Chrome – od dokumentów Google i arkuszy kalkulacyjnych po czat w Slack, a nawet edycję zdjęć w Lightroom bez żadnych problemów. Jest to imponujące, biorąc pod uwagę, że jest to wymagająca przeglądarka pod kątem RAM i dysków, ale wydaje się, że w systemie Chrome jest o wiele więcej miejsca niż w przypadku Windows 10 lub macOS.

angielski niemiecki hiszpański szwedzki