Rolety Kraków
5 mins read

Rolety Kraków

Ostania aktualizacja 29 lipca 2022

Rolety Kraków to jeden z najprostszych i najwygodniejszych sposobów sterowania poziomem światła w pomieszczeniu. Popularnym wyborem są żaluzje bambusowe, z ich pomocą można stworzyć przytulną atmosferę w pomieszczeniu. Rolety bambusowe w Krakowie to ulubiony produkt koneserów eko-designu.

Produkty wykonane z naturalnych materiałów nadają pomieszczeniu ciepło, wygodę i niepowtarzalny orientalny styl. Funkcja ochrony przeciwsłonecznej rolet bambusowych zależy od gęstości splotu. Katalog materiałów do rolet bambusowych pomoże Ci wybrać najbardziej wyrafinowane rozwiązanie do Twojego wnętrza.

Okiennice bambusowe w Krakowie

Rolety bambusowe wykonane są z ekologicznych materiałów. Bambus uważany jest za materiał szlachetny. Kupując taką konstrukcję przeciwsłoneczną, możesz stworzyć w swoim domu czysty mikroklimat. Krakowskie żaluzje bambusowe poza swoim kolorowym i pięknym wyglądem chronią również pomieszczenie przed silnym nasłonecznieniem, są elementem wystroju i alternatywą dla tradycyjnych zasłon.

Rolety Kraków
Rolety Kraków

Żaluzje poziome bambusowe są uważane za uniwersalne, ponieważ znajdują zastosowanie w różnych pomieszczeniach: pokoju dziecięcym, salonie, sypialni czy kuchni. Montowane są w otworach, ścianach i sufitach. Istnieje uniwersalne zapięcie. Zgodnie z naukami Feng Shui pochłaniają złą energię, oczyszczają pomieszczenie i tworzą spokojną, przyjazną atmosferę. Rolety bambusowe potrafią wiele! Ekologiczne, trwałe, czysta energia, niezawodnie chronią przed promieniami słonecznymi.

Wykorzystanie włókien drzewnych i roślinnych do dekoracji domu pochodziło z krajów wschodnich. Mieszkańcy Azji kochają bambus za jego piękno i podstawową ochronę. Żaluzje bambusowe to materiał złożony z prasowanych patyczków bambusowych. Przeplatane są nitką, słomą lub jutą. Bambus może mieć różne kształty – płaski, cienki, zakrzywiony, zaokrąglony lub po prostu sprasowany. Ponadto sztyfty mogą różnić się grubością i kolorem. Rodzaj splotu materiału bezpośrednio wpływa na stopień nasłonecznienia i przenikania światła słonecznego. Ponadto okiennice bambusowe zapewniają wysoki poziom izolacji termicznej.

Rolety bambusowe: rodzaje instalacji

W zależności od rodzaju mechanizmu i systemu sterowania rolety bambusowe dzielą się na dwa rodzaje: rolety rzymskie i rolety.

  • Rolety bambusowe są podobne do próbek tkanin. W górnej części otworu okiennego mocowana jest tkanina firanowa ze środkiem obciążającym. Po podniesieniu okiennic zwija się tkaninę. To niezwykle prosty i jednocześnie niedrogi produkt przeciwsłoneczny.
  • Rolety rzymskie wykonane z bambusa są znacznie bardziej skomplikowane. Na płótnie montowana jest lina, która po podniesieniu tworzy na oknie piękne fałdy w postaci fal. Zewnętrznie przypomina słynne rzymskie okiennice, tylko z bambusem zamiast tkaniny. Krakowskie rolety bambusowe można montować zarówno na otworach okiennych, jak i na ścianach lub sufitach.

Bambusowe okiennice w Krakowie zdobią wnętrze

Naturalnie lekkie rolety bambusowe wnoszą do wnętrza kroplę naturalnej lekkości i świeżości. Całość w stylu eko, podkreślająca elementy wykonane z naturalnych materiałów. Wielofunkcyjne rolety bambusowe Kraków nadają się do domów, mieszkań, biur, restauracji i sklepów.

Lista korzyści jest dość solidna:

  • Ekologiczny i hipoalergiczny.
  • Nie znikną na słońcu.
  • Wodoodporne, można je montować w łazience.
  • Blokują promienie UV, ale przepuszczają powietrze.
  • Łatwy w instalacji i utrzymaniu w czystości.

Zamawiając rolety bambusowe w Krakowie wypełnisz swój dom komfortem i ciepłem. Listwy są połączone równolegle do ramy. Połączony solidnymi linami i pokryty bezpieczną powłoką ochronną. Prześcieradła ułożone są według systemu rzymskiego, starannie złożone. Zamawiając modele bambusowe, możesz wybrać dowolny rozmiar, kształt i odcień pasujący do otworów okiennych i najbardziej skomplikowanych konfiguracji.

Rolety wykonane z bambusa w Krakowie: zalety

Produkty wykonane z naturalnych składników idealnie nadają się do pomieszczeń suchych na powietrzu. A wysoka odporność materiału na blaknięcie pozwala na wykorzystanie bambusa do skutecznej ochrony przeciwsłonecznej. Krakowskie rolety bambusowe nie chłoną wilgoci i nie odkształcają się pod wpływem zimna i wysokich temperatur, dzięki czemu można je stosować w łazienkach, saunach, basenach i werandach. Materiał pokryty jest specjalnym impregnatem, który przedłuża ich żywotność i ułatwia ich pielęgnację. Systemy ochrony przeciwsłonecznej wykonane z naturalnych materiałów są szczególnie cenione przez miłośników stylu ekologicznego.

Bambus to materiał o właściwościach antybakteryjnych, dlatego kupując takie rolety w Krakowie stworzysz mikroklimat w swoim pokoju. Żaluzje bambusowe są uważane za produkt elitarny ze względu na naturalne i lecznicze właściwości materiału. Są zawsze aktualne i potrzebne, szczególnie wśród tych, którzy starają się prowadzić zdrowy tryb życia i uczynić swoje życie tak ekologicznym i nieszkodliwym. Rolety są łatwe w utrzymaniu: czyścić chemicznie odkurzaczem lub wilgotną szmatką.