Ile kosztują przeprowadzki?
5 mins read

Ile kosztują przeprowadzki?

Ostania aktualizacja 25 stycznia 2024

Ile kosztują przeprowadzki? W dzisiejszych czasach przeprowadzki to bardzo powszechne zjawisko. Zarówno młodzi ludzie, jak i Ci w starszym wieku szukają idealnego lokum, dlatego też decydują się na zmianę miejsca zamieszkania. Musimy jednak pamiętać, że jest to dość problematyczna kwestia, która powinna być odpowiednio przemyślana i zaplanowana.

Ile wyniesie nas koszt przeprowadzki? W jaki sposób przygotować się do przeprowadzki? W jaki sposób zorganizować przeprowadzkę z firmą transportową? Jaki termin okaże się idealny na przeprowadzkę? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Ile wyniesie nas koszt przeprowadzki?

Ile kosztują przeprowadzki?
Ile kosztują przeprowadzki?

Zanim rozpoczniemy rozważania na temat tego, ile kosztują przeprowadzki międzynarodowe czy te odbywające się na terenie kraju, powinniśmy zastanowić się nad tym, jaki jest koszt tego typu usług. Na pierwszy rzut oka wydaje nam się, że najtańsza jest przeprowadzka na własną rękę. Podczas niej korzysta się z pomocy najbliższych, dodatkowo posiadać musimy stosunkowo duży samochód, który jest w stanie pomieścić możliwie najwięcej pakunków. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że w praktyce oznacza to regularne kursowanie pomiędzy mieszkaniami. W ciągu dnia niekiedy wykonamy nawet kilkanaście tras, a niektórych przedmiotów, jak chociażby dużych mebli, nadal nie uda nam się przewieźć. Dodatkowo nie możemy pochwalić się specjalistycznym sprzętem, dzięki którym przewóz mebli nie będzie problematyczny. Prowadzi to do tego, że czas całego procesu przeprowadzki przedłuża się, a dodatkowo jesteśmy narażeni na wysokie koszty. Jesteśmy ciągle zmęczeni i stresujemy się, co może spowodować, że zapomnimy o istotnych elementach. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że przeprowadzką firm lub mieszkań może zająć się specjalistyczny zespół transportowy. Koszt tego typu usług przeliczany jest na godzinę i zależy od wielu czynników. Wśród nich wyróżnić możemy czas trwania procesu, odległość od dwóch miejsc, powierzchnię załadunkową czterokołowca, ilość wykorzystanych materiałów do pakowania, wózki transportowe, termin. Jeden pracownik to koszt oscylujący w granicach 70 zł za godzinę, Wraz ze zwiększeniem się ilości samochodów i robotników, końcowy koszt może wzrosnąć nawet trzykrotnie. Pomimo wszystko cena przeprowadzki jest stosunkowo niska biorąc pod uwagę mnogość zalet tego rozwiązania. 

W jaki sposób przygotować się do przeprowadzki?

Zanim zdecydujemy się na przeprowadzkę, warto zastanowić się wcześniej czy decydujemy się na przeprowadzkę na własną rękę czy jednak chcemy skorzystać ze specjalistycznej firmy. Jeśli wybierzemy tą drugą możliwość, wówczas powinniśmy przejrzeć oferty i wybrać tą najlepszą. Ciekawym rozwiązaniem jest także umówienie się na osobistą konsultację, która ma na celu wycenę usług. Z reguły powinna być ona zupełnie darmowa. Przeprowadzki biur to dość problematyczna kwestia, dlatego też konieczne jest wcześniejsze sprawdzenie drogi pomiędzy dwoma punktami. Jest to bardzo ważna informacja dla firmy. Wszelkie przedmioty powinniśmy segregować nawet kilka miesięcy przed przeprowadzką. Nie możemy zapominać o kartonach do przeprowadzki, taśmach samoprzylepnych, starych gazetach, papierze do pakowania, folii bąbelkowej, styropianie, folii ze stretchu, workach na śmieci, ostrym nożyku, ściereczce do kurzu, plecaku- wszystkie te przedmioty będą nam potrzebne podczas transportu. 

Przeprowadzka z firmą transportową – jak to zorganizować?

Usługi firm transportowych są kompleksowe, jednak możliwe jest również skorzystanie z kilku dodatkowych możliwości. Od tego zakresu zależy cena. Aby możliwe było wycenienie usługi, konieczne okażą się informacje na różne tematy. Przykładowo nie bez znaczenia jest lokalizacja punktu startowego i docelowego. Ważne jest opowiedzenie o warunkach w obu mieszkaniach, a także poinformowanie o ewentualnych utrudnieniach, jak chociażby brak miejsc postojowych czy też winda niewielkich gabarytów. Zostaniemy również poproszeni o sporządzenie listy przedmiotów wielkogabarytowych, przedmiotów w sposób szczególny narażonych na uszkodzenia. Na cenę wpływ ma również zapotrzebowanie na materiały do pakowania, a także szczególne wymogi. Już na początku powinniśmy też jasno określić, kto pakuje, znosi, a także wnosi poszczególne przedmioty. 

Idealny termin na przeprowadzkę – czyli jaki?

Z pewnością wiele osób zastanawia się, jak wybrać idealny termin na przeprowadzkę. Otóż okazuje się, że najbardziej optymalny wydaje się być ten, który w żaden sposób nie koliduje z naszą pracą czy też z innymi obowiązkami. Istotne jest, aby wybrać nieco cieplejsze dni- deszcz czy śnieg skutecznie utrudnia, a niekiedy nawet uniemożliwia dokonania czynności związanych z przeprowadzką. Ustalanie terminu z firmą transportową powinniśmy możliwe najwcześniej, aby zarezerwować sobie najbardziej pasujący dzień. Najczęściej klienci decydują się na przeprowadzkę w soboty, a także pod koniec miesiąca. Usługi przeprowadzane w niedzielę i święta są znacznie droższe. 

angielski niemiecki hiszpański francuski