Ultradźwiękowy system gojenia kości EXOGEN
5 mins read

Ultradźwiękowy system gojenia kości EXOGEN

Ostania aktualizacja 18 grudnia 2022

Ultradźwiękowy system gojenia kości EXOGEN – Narodowy Instytut Zdrowia i Doskonałości Klinicznej w UK podtrzymuje poprzednie zalecenie dotyczące ultradźwiękowego systemu gojenia kości EXOGEN®

rehabilitacja-po-artroskopii-kolana-SzczecinHOOFDDORP, Holandia – Bioventus , światowy lider w dziedzinie rozwiązań ortobiologicznych, otrzymał powiadomienie od Narodowego Instytutu Zdrowia i Doskonałości Klinicznej (NICE) w Wielkiej Brytanii, że zaktualizował swoje wytyczne (MTG12) dotyczące korzystania z systemu ultradźwiękowego gojenia kości EXOGEN do leczenia złamań długich kości bez zrostu. EXOGEN korzysta z ultradźwięków pulsacyjnych o niskiej intensywności (LIPUS), aby stymulować naturalny proces gojenia kości i promować gojenie złamań. 1 Ma również 86% szybkość leczenia dla złamań, które same się nie leczą 2 i zapewnia 38% szybsze leczenie nowych złamań. 3,4 NICE dokonało przeglądu dużej ilości dowodów klinicznych i na podstawie ustaleń swojego zewnętrznego ośrodka oceny (EAC), utrzyma zalecane stosowanie specyficzne dla EXOGEN do leczenia złamań kości długich bez zrostu, które NICE definiuje jako złamania, które nie goją się po dziewięć miesięcy.

Ponadto EAC dokonał przeglądu i zaktualizował parametry kosztów w swoim oryginalnym modelowaniu kosztów i stwierdził, że chociaż koszt operacji rewizyjnej wzrósł o 25%, koszty związane ze stosowaniem EXOGEN w leczeniu złamań kości długich zrostu pozostały takie same, ponieważ ostatnia opublikowana recenzja w 2013 r. Spowodowało to podwojenie oszczędności kosztów do 2 407 GBP (poprzednio 1164 GBP) na pacjenta, w porównaniu z obecnym zarządzaniem opieką, poprzez uniknięcie operacji.

Ultradźwiękowy system gojenia kości EXOGEN
Ultradźwiękowy system gojenia kości EXOGEN

„EXOGEN od wielu lat jest sprawdzoną alternatywą dla pacjentów, którzy chcą leczyć złamania długich zrostów kości i unikać operacji”, powiedział Tony Bihl, CEO, Bioventus. „Te zaktualizowane wytyczne od NICE są kontynuacją wcześniejszych zaleceń dotyczących stosowania i podkreślają oszczędności kosztów uzyskane przez pacjentów cierpiących na zrosty, co zapewnia znaczną ulgę ekonomiczną dla systemu opieki zdrowotnej w Wielkiej Brytanii”.
„EXOGEN jest również sprawdzoną terapią wspomagającą w leczeniu złamań leczonych chirurgicznie i ma wiele badań poziomu 1, które wykazują jego pozytywny wpływ na gojenie się złamań”, powiedział Peter Shaw, MBBS DRCOG, dyrektor medyczny w Bioventus. „Zarówno zaktualizowane dowody kliniczne, jak i ekonomiczne przedstawione w niniejszym zmienionym poradniku dotyczącym MTG12 zdecydowanie wspierają decyzję klinicystów o przepisaniu preparatu EXOGEN i, co najważniejsze, zapewniają pozytywne wyniki dla pacjentów.”

Zobacz również:

O Bioventus

Bioventus to firma ortobiologiczna, która dostarcza sprawdzone klinicznie, opłacalne produkty, które pomagają ludziom leczyć szybko i bezpiecznie. Jego misją jest robić różnicę, pomagając pacjentom wznowić i cieszyć się aktywnym życiem. Produkty ortobiologiczne od Bioventus obejmują oferty na zapalenie kości i stawów, chirurgiczne i niechirurgiczne gojenie kości. Opierając się na przestrzeganiu wysokich standardów jakości, medycyny opartej na dowodach i silnych etycznych zachowań, Bioventus jest zaufanym partnerem dla lekarzy na całym świecie. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź www.BioventusGlobal.com i śledź firmę na Twitterze @Bioventusglobal.

Bioventus, logo Bioventus i EXOGEN są zastrzeżonymi znakami towarowymi Bioventus LLC

EXOGEN jest wskazany do nieinwazyjnego leczenia wad kostnych (z wyjątkiem kręgów i czaszki), który obejmuje leczenie opóźnionych zrostów, zrostów, * złamań naprężeniowych i zespolenia stawów. EXOGEN jest również wskazany do przyspieszenia czasu gojenia się świeżego złamania, naprawy po osteotomii, naprawy procedur transportu kości i naprawy osteogenezy dystrakcyjnej. Nie są znane przeciwwskazania do urządzenia EXOGEN. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone dla osób bez dojrzałości kostnej, kobiet w ciąży lub karmiących piersią, pacjentów z rozrusznikami serca, złamań spowodowanych rakiem kości lub pacjentów ze słabym krążeniem krwi lub problemami z krzepnięciem. Niektórzy pacjenci mogą być wrażliwi na żel ultradźwiękowy. Pełne informacje na temat przepisywania można znaleźć na etykiecie produktu na exogen.com lub dzwoniąc do działu obsługi klienta Bioventus pod numerem 0800 05 16 384 (UK) / 1800 552 197 (IR).
* Uważa się, że połączenie nie zostało ustalone, gdy miejsce złamania nie wykazuje widocznie postępujących oznak gojenia.

1. Azuma Y, Ito M, Harada Y, Takagi H, Ohta T, Jingushi S. Pulsacyjne ultradźwięki o niskiej intensywności przyspieszają gojenie złamań kości udowej szczura poprzez oddziaływanie na różne reakcje komórkowe w kalusie złamania. J Bone Miner Res . 2001; 16 (4): 671–680.
2. Nolte PA, van der Krans A, Patka P, Janssen IM, Ryaby JP, Albers GH Pulsacyjne ultradźwięki o niskiej intensywności w leczeniu nie-związków. J Trauma . 2001; 51 (4): 693–703.
3. Heckman JD, Ryaby JP, McCabe J, Frey JJ, Kilcoyne RF Przyspieszenie gojenia złamań kości piszczelowej przez nieinwazyjne ultradźwięki pulsacyjne o niskiej intensywności. J Udar stawu kostnego [Am]. 1994; 76 (1): 26–34.
4. Kristiansen TK, Ryaby JP, McCabe J, Frey JJ, Roe LR Przyspieszone gojenie dystalnych złamań promieniowych za pomocą specjalnych ultradźwięków o niskiej intensywności. Wieloośrodkowe, prospektywne, randomizowane, podwójnie zaślepione, kontrolowane placebo badanie. J Bone Joint Surg [Am]. 1997; 79 (7): 961–973.

angielski niemiecki hiszpański szwedzki francuski