Co należy wiedzieć o stylizacji paznokci?
5 mins read

Co należy wiedzieć o stylizacji paznokci?

Ostania aktualizacja 9 września 2022

Co należy wiedzieć o stylizacji paznokci? Stylizacja paznokci to w dzisiejszych czasach niesamowicie popularna usługa kosmetyczna. Każda kobieta ma swoją ulubioną metodę stylizacji paznokci. Czy stylizacja paznokci to profesja, którą może się zająć każdy z nas? Nie do końca. Konieczne jest wyczucie stylu oraz konkretne umiejętności. Nieco talentu także się przydaje, szczególnie gdy zamierzamy wykonywać ręczne zdobienia.

Kursy stylizacji paznokci

Każda kobieta oraz każdy mężczyzna, którzy zamierzają się zająć stylizacją paznokci muszą przejść długą drogę zanim zaczną przyjmować klientki. Oczywiście najważniejsze jest samo zaangażowanie oraz smykałka. Jeśli od zawsze interesowaliśmy się paznokciami, ich zdobieniem oraz możliwymi kształtami, to już dobrze wróży. Najwięcej stylistek paznokci to oczywiście kobiety. Wśród nich są pojedyncze rodzynki w postaci mężczyzn. Najczęściej osoby są samoukami. Jednak, aby rozpocząć prawdziwą pracę z klientkami konieczne jest ukończenie stosownego kursu. Od razu musimy sobie powiedzieć, że nie ma kursu stylizacji paznokci, na którym nauczymy się dosłownie wszystkiego. Znajdziemy kursy stylizacji paznokci z poszczególnych metod, ze zdobień, nakładania baz czy też nadawania kształtów. Są to oczywiście jedynie niektóre propozycje dostępne na rynku. Każdy kurs kończy się otrzymaniem certyfikatu. Certyfikat jest imienny. Warto certyfikatami się chwalić. Pięknie obramowane będą zdobiły nasz salon. Oczywiście kurs kursowi na rynku nie jest równy. Niestety poziom co po niektórych jest wątpliwy. Jeśli myślimy o zrobieniu kursu ze stylizacji paznokci, to wybierzmy renomowaną firmę szkoleniową. Takowych na naszym rynku nie brakuje. Nie należy na pewno sugerować się ceną. Czasem lepiej co nieco dopłacić i mieć pewność, że mamy do czynienia ze świetnymi instruktorami, od których naprawdę dużo się nauczymy.

Nabranie doświadczenia

Co należy wiedzieć o stylizacji paznokci?
Co należy wiedzieć o stylizacji paznokci?

Jeśli rzeczywiście zależy nam na zajęciu się stylizacją paznokci zawodowo, to po zrobieniu odpowiednich kursów trzeba ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Bardzo ważne jest to, że nie możemy od razu przyjmować klientek i pobierać pełne kwoty. Jak zatem zebrać doświadczenie? Można wykonywać stylizacje paznokci swojej rodzinie, przyjaciółkom oraz koleżankom. Można także zamieścić w sieci ogłoszenie, w którym poszukujemy klientek jedynie za zwrot materiału na stylizację paznokci celem poszerzenia portfolio. Jest to świetny pomysł. Gwarantujemy, że zgłosi się mnóstwo klientek, które być może powrócą do nas w przyszłości już jako pełnoprawne klientki. W ten sposób robimy sobie już reklamę. Jednak musimy zaznaczyć, że jesteśmy na etapie nauki i zbierania doświadczenia. Jest to po prostu uczciwe podejście, których klientki oczekują. Każda osoba zajmująca się stylizacją paznokci powinna dokumentować swoje prace. Po zakończeniu stylizacji paznokci warto zrobić zdjęcie. Zdjęcia warto publikować w mediach społecznościowych, które są najlepszym nośnikiem reklamowym obecnych czasów. Za każdym razem musimy myśleć o przyszłości.

Jakie stylizacje paznokci cieszą się największą popularnością?

Metod stylizacji paznokci jest naprawdę wiele. Jako stylistki paznokci możemy się zajmować jedną wybraną czy też kilkoma. Warto jednak mieć swoją ścisłą specjalizację, w której będziemy czuć się najlepiej. Największą popularnością cieszy się stylizacja paznokci metodą żelową. Stylizacja ta polega na nałożeniu żelu na naturalną płytkę czy też na paznokcie przedłużane. Paznokcie te są niezmiernie trwałe. Co więcej wyglądają niezmiernie elegancko i naturalnie. Sporą popularnością cieszą się również paznokcie hybrydowe. Jest to alternatywa dla żeli. Obie techniki stylizacji paznokci wyróżniają się utwardzeniem poszczególnych warstw w lampie UV. Każda metoda stylizacji paznokci ma swoje wady i zalety. Jednak, aby się pięknie paznokcie prezentowały muszą być wykonane wręcz idealnie. Nawet jeden najmniejszy błąd może skutkować uszkodzeniem się paznokcia. Pamiętajmy, że klientce, której odpadł świeżo zrobiony paznokieć zupełnie bez przyczyny pewnie już do nas nie zawita. Nie dopuszczajmy do takiej sytuacji. Szczególnie na początku swojej przygody ze stylizacją paznokci powinniśmy sobie dać nieco więcej czasu na poszczególne stylizacje. Nie zapisujmy klientek co półtorej godziny. Wówczas pojawi się niepotrzebny pośpiech oraz stres. Jedno z drugim niestety nie wpłynie zbyt pozytywnie na efekt końcowy stylizacji paznokci. Nie dopuszczajmy do tego. Jednak gdy nabierzemy wprawy, zaczniemy stylizacje paznokci robić znacznie szybciej.

Gdy już będziemy pracować pełną parą nie zapomnijmy o dalszym szkoleniu. Poszczególne techniki się zmieniają. Co więcej zdobień wciąż przybywa i w każdym sezonie coś innego jest modne. Bądźmy na bieżąco z modą, technikami oraz najciekawszymi metodami. Klientki będą miały do nas zaufanie oraz pewnego rodzaju świadomość, że oddają się w dobre ręce. Dajmy im taką pewność, a klientki będą nam wierne i co więcej będą nasz salon polecały swoim koleżankom, przyjaciółkom oraz rodzinie.

angielski niemiecki hiszpański francuski