Ośrodki rehabilitacyjne poza sezonem
6 mins read

Ośrodki rehabilitacyjne poza sezonem

Ostania aktualizacja 18 grudnia 2022

Ośrodki rehabilitacyjne poza sezonem – rozważasz pobyt w ośrodku rehabilitacyjnym. Potrzebujesz pomocy specjalistów? Nie wiesz, kiedy najlepiej wybrać się w tego typu miejsce, aby móc w pełni korzystać z jego uroków i odpocząć bez przeszkód. Zdecyduj się na pobyt w ośrodku rehabilitacyjnym poza sezonem, takie rozwiązanie ma same zalety, o których piszemy poniżej.

Mniejsza ilość kuracjuszy

Ośrodki rehabilitacyjne poza sezonem
Ośrodki rehabilitacyjne poza sezonem – fao

To podstawowa zaleta pobytów w ośrodkach rehabilitacyjnych poza sezonem. Pobyty w tego typu miejscach w sezonie urlopowym to coraz popularniejsza sprawa w naszym kraju. Wiąże się to z tym, że nasze ośrodki rehabilitacyjne przyciągają dużą ilość obcokrajowców, którzy zachwyceni urokiem polskiej przyrody, chcą swój urlop spędzić właśnie w takim miejscu. Także rodacy, coraz bardziej świadomi konieczności dbania o swoje zdrowie decydują się na wakacje w takich miejscach. Wiele turnusów finansowanych z NFZ czy też PFRON odbywają się także w sezonie letnim, to wszystko przekłada się na duże obłożenie ośrodka. Pobyt w ośrodku rehabilitacyjnym poza sezonem wiąże się z większym komfortem, ale także mniejszym nakładem finansowym, ponieważ ceny turnusów po sezonie, drastycznie spadają.

Wcześniej wspomniane koszta

Ośrodki rehabilitacyjne poza sezonem, także muszą się utrzymać, zatrudniając całą rzeszę specjalistów, przez co najczęściej, aby zachęcić kuracjuszy, obniżają oni ceny turnusów nawet o połowę, gdyż ilość chętnych na pobyt w ośrodku rehabilitacyjnym spada wraz z przemijającym latem. Jest to duża okazja, ponieważ pobyt dwóch osób w ośrodku może kosztować tyle ile pobyt jednej osoby w sezonie. Najlepiej zdecydować się na terminy wczesną wiosną lub późną jesienią. Jednak obiekty tego typu posiadają także liczne zalety w okresie zimowym.

Tańszy koszt atrakcji w okolicy

Nie tylko ośrodku rehabilitacyjne obniżają po sezonie swoje ceny, także wszelkiego rodzaju obiekty turystyczne, decydują się na obniżkę cen. Dlatego też koszt pobytu jeszcze bardziej spada, jeśki nie decydujemy się na wyżywienie w cenie turnusu, można bez przeszkód znaleźć tanie wyżywienie w okolicy ośrodka. Chcąc skorzystać z pobytu w nowym miejscu i zwiedzić okolice wydamy na pewno o wiele mniej niż w sezonie urlopowym.

Atrakcyjne oferty zabiegów

Wiąże się to w dużym stopniu z zachęceniem osób do przyjazdu do ośrodka rehabilitacyjnego. Poza sezonem można upolować ciekawe okazje i pakiety zabiegów w cenie nawet o 50% niższej niż tradycyjnie. Dodatkowo dostęp do specjalistów jest także o wiele większy, ponieważ nie są oni tak bardzo obłożeni praca, jak w sezonie mogą oni bardziej poświęcić się kuracjuszom i wykonywanym zabiegom. W końcu specjaliści to też ludzie, którzy mogą być zmuszeni, kiedy wykonują kilkanaście zabiegów w ciągu dnia. Dlatego, aby mieć pewność, że zabieg zostanie wykonany poprawnie i dokładnie lepiej przyjeżdżać do takich miejsc poza największym obłożeniem.

Sprawdź także:

Lepszy pokój

W sezonie ciężko jest o jakikolwiek pokój w ośrodku Rehabilitacyjnym, poza nim, kiedy obłożenie spada drastycznie, kuracjusze mają do wyboru różne opcje. Przez co można dopasować pokój do swoich potrzeb, a także preferencji, nie rzadko na obiekcie znajdować się będzie tylko kilkanaście osób, które będziemy rzadko spotkać w trakcie pobytu. Pokój z pięknym widokiem na góry to nie problem poza sezonem. Także osoby nie posiadające jakiekolwiek niepełnosprawności mogą mieć pewność, że zostaną zakwaterowaniu w pokoju, który jest przystosowany do ich niepełnosprawności.

Bardziej intymna atmosfera

W mniejszym skupisku ludzkim, można w pełni oddać się relaksowi, nie trzeba także czekać w długich kolejkach do stołówki czy na zabiegi. Wszystko to wpływa na o wiele większy komfort w trakcie pobytu. W końcu nie każdy ma ochotę na przebywanie w zatłoczonym miejscu plenum obcych ludzi.

Lepszy dostęp do różnorodnych terapii

Każdy zabieg może być wykonywany w danym dniu na określonej liczbie osób i nic nie można na to poradzić, jeśli na przykład zabieg trwa godzinę, to w danym dniu może skorzystać z niego tylko osiem osób, dlatego też łatwiej o skorzystanie z interesującej na oferty poza sezonem, kiedy ilość zainteresowanych naturalnie spada poprzez mniejsza ilość osób w ośrodkach rehabilitacyjnych. Tak samo jest ze specjalistycznymi terapiami z wykorzystaniem zwierząt. Poza sezonem są one bardziej wypoczęte i gotowe do pracy z chorymi niż w sezonie.

Pogoda

W naszym kraju niestety, ale często pogoda jest kapryśna. Lato potrafi upłynąć pod znakiem deszczu i burz. Natomiast jesień i wczesna wiosna potrafi zaskoczyć przyjemnym słońcem. Poza tym upały nie sprzyjają odpoczynkowi, ciało jest wtedy bardziej rozleniwione i nie mamy siły na zabiegi.

Wszystkie te wiążą się z jednym. Mniejszym natłokiem, przeładowaniem ośrodka i lepsza dostępność do specjalistycznych terapii. Dlatego też chcąc skorzystać z usług ośrodka rehabilitacyjnego, warto rozważyć termin jesienny czy też zimowy. Ośrodki pozłacane są najczęściej w malowniczej scenerii, dlatego też nie traci, a wręcz zyskują na uroku, kiedy otuli je puch śniegu czy też złote liście spadną z drzew.

angielski niemiecki hiszpański szwedzki francuski