Nieruchomości – sposób na inwestowanie pieniędzy
6 mins read

Nieruchomości – sposób na inwestowanie pieniędzy

Ostania aktualizacja 27 maja 2023

Nieruchomości – sposób na inwestowanie pieniędzy – posiadacze nadwyżki finansowej, często stają przed pytaniem, jak zainwestować pieniądze, które mają w posiadaniu, aby pomnożyć oszczędności, jednak podjąć jak najmniejsze ryzyko straty. Jest wiele sposobów na to, aby kapitał, zaczął pracować sam na siebie, jednak jednym z najbardziej bezpiecznych i ekonomicznych z punktu finansowego jest inwestycja w nieruchomości na sprzedaż.

Nie od dziś wiadomo, że rynek nieruchomości, to jeden z bardziej stabilnych rynków, na którym ceny wciąż raczej rosną niż spadają, nie biorąc pod uwagę kilku wyjątkowych okresów. Taka inwestycja to swoistego rodzaju kura znosząca złote jaja. Wiele osób właśnie na nieruchomościach, w których posiadanie weszli za pomocą zakupu ich z oszczędności uzyskało wolność finansowa i jest w stanie utrzymywać się z samego wynajmu tych lokali, bez stałej pracy na etacie.

Analizując rynek nieruchomości na sprzedaż, należy nie zawężać poszukiwań tylko i wyłącznie na mieszkaniach https://inhouse.szczecin.pl/mieszkania/sprzedaz, warto skupić się także na lokalach użytkowych, powierzchniach biurowych czy magazynach. Każdy taki budynek, ma swoja specyfikę i może przynosić spore zyski w skali roku. Pewną inwestycja, która daje gwarancje poniesionych kosztów jest zakup nieruchomości mieszkalnej, najlepiej mieszkania w dobrej lokalizacji w otoczeniu ośrodków uczelnianych, bądź centrum miasta. Takie mieszkanie wynajmowane to czysty zysk. Najbardziej opłacalny jest wynajem mieszkania dla studentów, na pokoje, wtedy za wynajem 3 pokojowego mieszkania można uzyskać kwotę nawet ponad dwóch tysięcy. Warto wiedzieć, że ceny najmu z roku na rok są coraz wyższe, a lokatorów chętnych do wynajęcia mieszkania nigdy nie będzie brakować. Zakup nieruchomości na sprzedaż jest inwestycją, która potrafi zarabiać nawet do 10 procent w skali roku, obecnie na rynku usług bankowych, nie ma żadnej lokaty, ani funduszy inwestycyjnego, który gwarantowałby taki zarobek.

Nieruchomości - sposób na inwestowanie pieniędzy
Nieruchomości – sposób na inwestowanie pieniędzy

Do ulokowania swoich oszczędności najlepiej jest wybrać c jedno z miast studenckich, w takich miastach, najemców nigdy nie zabraknie. Dobrze żeby mieszkanie było zlokalizowane blisko uczelni, bądź w niedalekiej odległości od niej. Kolejnym aspektem, na, który w takim przypadku należy zwrócić uwagę to to, aby sprzedawana nieruchomość posiadała oddzielna kuchnie, im więcej pokoi, nawet małych tym więcej najemców. Rzadko, kiedy zdarza się, że studenci wynajmują całe mieszkanie, dlatego każdy pokój to dodatkowy zysk, dodatkowo młodsi ludzie nie mają zbyt dużych wymagań jeśli chodzi o warunki mieszkaniowe. Ważniejszym aspektem jest dla nich cena i lokalizacja nieruchomości, niż strona, na która wychodzą okna, lub widok z kuchni. To idealna symbioza na rynku nieruchomości, ponieważ właściciel mieszkania chce zarobić, a student mieszkać w miarę godnych warunkach i dobrej lokalizacji. Oszacowano, że 30% mieszkań wynajmowanych w dużych miastach, mieszkają studenci. W sezonie letnim, kiedy studenci wyjeżdżają z miasta, niekiedy zdarza się, że mieszkania takie pustoszeją, jednak na to również jest rozwiązanie, jeśli nieruchomość znajduje się w jednym z miast studenckich, typu Gdańsk, Warszawa, Poznań, można być niemalże pewnym, że nie zabranie również w okresie letnim chętnych turystów, aby skorzystać z wynajmu dobowego, takiego mieszkania.

Dlaczego inwestować w nieruchomości wystawią na sprzedaż? Ponieważ, nawet, jeśli w przyszłości ceny mieszkań spadną, to będzie to stosunkowo nieduża strata, dodatkowo mieszkania to wciąż dobro deficytowe w naszym kraju, więc jest to kierunek inwestycyjny, który daje pewny zysk. Kolejny aspekt takiej inwestycji to możliwość zamieszkania w takim mieszkaniu w przyszłości, bądź sprzedaży w razie potrzeby gotówkowej niecierpiącej zwłoki.

Przed zakupem nieruchomości, warto skontaktować się z kilkoma deweloperami, i zapoznać się z różnymi ofertami nieruchomości na sprzedaż, przeanalizować swoje potrzeby i możliwości, jakie daje budżet, czemu bardziej opłaca się zakupić nowe mieszkanie, niż odkupywać te ulokowane w starym budownictwie e i ponosić koszta na wykonanie remontu. Czasem jednak sytuacja jest odwrotna, dlatego z taką decyzją nie warto się w żaden sposób spieszyć, warto pamiętać, że ostateczne słowo należy do nas, bo to my jesteśmy inwestorami. Wiele inwestorów, którzy ulokowali swój kapitał w nieruchomościach posiada aktualnie kilkanaście mieszkań w całej Polsce i skuteczne zarządzając nimi, generują swoje zyski na bardzo zadowalającym poziomie.

Jednak nie można podchodzić do tego typu inwestycji z lekką ręka jest to takie samo ryzyko jak gra na giełdzie, każdy ruch powinien być tutaj przemyślany, od lokalizacji, momentu zakupu do momentu wynajmu jego kosztów i tym podobnych, aby móc dobrze zarabiać na nieruchomościach wystawianych na sprzedaż nadzy, czuwać nad wszystkim. Jak każdy rynek, także rynek nieruchomości rządzi się swoimi prawami i trzeba się z nimi zapoznać, wdrożyć się i poddawać im, aby nie być stratnym w inwestycjach? Należy pamiętać, że każda lokata oszczędności daje możliwość zarobku lub straty, w przypadku nieruchomości, większe prawdopodobieństwo to zysk, jednak najlepiej o tym nie zapominać, że czasem i tutaj noga może się powinąć.  

Zobacz również:

 

Nieruchomości Sytek
ul. Wielka 21
61-755 Poznań
516 020 806
www.nieruchomosci.sytek.pl
InHouse Nieruchomości Szczecin
ul. Błogosławionego Wincentego Kadłubka 39/2
71-524 Szczecin
787 560 993
www.inhouse.szczecin.pl

angielski niemiecki hiszpański szwedzki francuski